פרופיל החברה

מחברים את הקצוות

חברת דרך ארץ פועלת ליצירת רצף תנועה בין כל חלקי הארץ

החברה מופקדת על פיתוח ותפעולו של חלקו המרכזי של כביש 6, אשר מתפרס על פני 102 ק”מ, בין מחלף שורק בדרום למחלף עין תות בצפון. צוות החברה מנהל את כלל ההיבטים של ניהול והפעלת הכביש, לרבות תכנון והקמת נתיבים וצמתים, שדרוג קטעים קיימים, אחזקה שוטפת, ניהול ובקרה של התנועה בשגרה ובחירום ושירות לקוחות.

מקדמים חדשנות בתחבורה

מראשית דרכה, הציגה חברת דרך ארץ גישה תחבורתית פורצת דרך.
בין היתר, השיקה את כביש האגרה הראשון בישראל, יזמה, תכננה ויישמה את מודל הכביש המנוהל ופיתחה מערכות טכנולוגיות מתקדמות, המאפשרות ניהול אלקטרוני מלא של כביש האגרה ושליטה מרחוק. המודל שהציגה החברה משמש כיום כבסיס להקמתם של פרויקטי תחבורה רחבי היקף ועתירי ממון נוספים.

מגנים על איכות הסביבה

חברת דרך ארץ מחויבת להגנה על הסביבה ולצמצום טביעת הרגל האקולוגית.
עד היום, השקיעה החברה סכום מצטבר של כ-70 מיליון דולר, לטובת שיקום ופיתוח נופי, מניעת פגיעה בחי ובצומח, מניעת מטרדי רעש ועוד. פעילותה בתחום זיכתה אותה בשורת פרסים בינלאומיים יוקרתיים.

שלושה עשורים של תנועה מתמדת

1997

דרך ארץ זוכה במכרז BOT
להקמה והפעלה של כביש 6, ממחלף
שורק למחלף עירון

1998

חתימה על חוזה הזיכיון עם
מדינת ישראל

1999

גיוס המימון לפרויקט ותחילת
הקמת הכביש

2004

סיום שלב ההקמה ופתיחה לתנועה
של הכביש, בקטע שבין מחלף שורק
למחלף עירון

2009

קטע 18 נפתח לתנועה – ממחלף
עירון למחלף עין תות

2016

הרחבת הכביש והוספת נתיבים בין
מחלף בן שמן למחלף עירון

2022

חתימה על תוספת שלישית להסכם הזיכיון- הוספת נתיב רביעי ממחלף קסם ועד למחלף עירון, הוספת נתיב שלישי ממחלף עירון למחלף עין תות והקמת מחלף בן נחמיה (״פרויקט ההרחבה״)

2023

פרויקט הוספת נתיב נוסף בין מחלף קסם למחלף עין תות יצא לדרך

הזכיין, בעלי המניות וגורמים קשורים

בעלי מניות

ת.ש.י דרכים שותפות מוגבלת

בעלי מניות

נוי חוצה ישראל שותפות מוגבלת

הרשות הממונה

חברת ההפעלה

Operating Company

ת.ש.י דרכים

קרן תשתיות ישראל נוסדה בשנת 2007 והיא בעלת ניסיון רב בניהול השקעות בפרויקטים וחברות תשתית בישראל ובמספר שווקים נבחרים בעולם. הקרן מתמחה באנרגיה ואנרגיה מתחדשת, תחבורה ותחבורה חכמה, מים, משאבי טבע וסביבה ותשתיות דיגיטליות. IIF הינה מותג חזק ומוביל בתחום ההשקעות בתשתיות בישראל, המנהלת את הקרנות הגדולות ביותר להשקעה ייעודית בתשתיות ומגובה בגופים הפיננסים המובילים בישראל ובמשקיעים בינלאומיים נוספים.

קרן נוי

קרן נוי נוסדה בשנת 2011  והיא קרן מובילה בישראל להשקעות בתחומי התשתיות והאנרגיה. הקרן הוקמה לאור הצורך הגובר במקורות הון למימון השקעות בתחומים אלו והנהלתה נהנית מתמיכה משמעותית של מרבית הגופים בשוק ההון בישראל.

בעשור האחרון עמדה הקרן בחזית מרבית פרוייקטי התשתיות הגדולים בישראל ומילאה תפקיד מרכזי בעיצוב וקידום פרקטיקת מימון פרויקטים. הניסיון הרב שצברה הקרן והקשרים שיצרה, בשילוב עם מומחיות הצוות שלה במגזר העסקי בתחום התשתיות והאנרגיה, מתורגמים לרקורד מוכח בן עשור של השגת צמיחה ויצירת ערך.

חוצה ישראל

חברת חוצה ישראל בע”מ הינה זרוע ביצוע מובילה של משרדי הממשלה לניהול וביצוע פרוייקטי תשתיות תחבורה מורכבים ורחבים בהיקפם, בפריסה ארצית, ומתמקדת בארבעה תחומי פעילות: תחבורה ציבורית ועירונית, רכבות, כבישים וניהול פרויקטים זכיינים (PPP).

בראשית דרכה, החברה הופקדה על הקמתו של כביש 6 – כביש האגרה הראשון בישראל והחל משנת 2010 החברה מונתה על ידי הממשלה כרשות הממונה לניהולם של כלל כבישי האגרה בישראל, ובכלל זה כביש 6, חוצה צפון, הנתיב המהיר ומנהרות הכרמל.

במסגרת זו, מפקחת החברה על פעילותו של בעל הזיכיון – חברת דרך ארץ, ועל קיום התחייבויותיו בהתאם לחוזה הזיכיון.
בנוסף, אחד מחברי ועדת הערר שהוקמה מתוקף חוק כביש האגרה (כביש ארצי לישראל), התשנ”ה-1995 הינו נציג חברת חוצה ישראל והיא זו שגם מפעילה את מזכירות ועדת הערר לזיכיון של הקטע המרכזי של כביש 6 (ממחלף קסם עד למחלף עין תות).

לא נמצאו עדכונים